Sport

dodane 03.07.2019

Obozowy sprawdzian Zagłębia na plus

[Sosnowiec]

Zagłębiacy rozegrali swój pierwszy mecz towarzyski na obozie w Gosław Sport Center w Wodzisławiu Śląskim. W konfrontacji z FK Fotbal Trinec (czeska II liga) nasz zespół wyszedł zwycięsko wygrywając 2:1 (1:0).

W pierwszej odsłonie podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego potrafili dłużej utrzymać się przy piłce czy też zagrać kilka oskrzydlających akcji. Jedną z nich przeprowadził Patryk Małecki. To za jego sprawą piłka minęła bramkę rywala o kilka centymetrów. Pomocnik zszedł na swoją lepszą, prawą nogę i z odpowiednią rotacją starał się zaskoczyć bramkarza. Golkiper wyciągnął się i końcami palców zdołał przetransportować piłkę na rzut rożny.

Kolejne zagrożenie pod polem karnym Czechów to zasługa Szymona Pawłowskiego. Kapitan wziął ciężar odpowiedzialności na swoje barki, zwiódł dwóch rywali i przy składaniu się do strzału został sfaulowany na 18 metrze. Następna okazja została już zamieniona na gola. Gracz testowany występujący na pozycji napastnika miał sporo miejsca i z dużą swobodą przelobował bramkarza w 28. minucie.

W drugiej części szkoleniowiec Zagłębia postawił na zmiany i kilka nowych wariantów. Z dobrej strony na prawej flance zaprezentował się Mateusz Szwed. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy młody skrzydłowy odważnie zbiegł bliżej środka pola karnego i tam wygrał pozycje ze stoperem. W dalszej kolejności nie pozostało mu nic innego, jak posłać piłkę obok interweniującego golkipera. Przewaga dwóch goli spowodowała więcej rozluźnienia, chociaż szybko błędy przy linii bocznej starał się korygować Radosław Mroczkowski. Trzeba oddać refleks Krystiana Stępniowskiego, ponieważ gdyby nie jego dwie dobre interwencje przy strzałach w dalszy róg, prowadzenie mogłoby zostać bardzo prędko utracone.

23 minuty przed zakończeniem sparingu FK Fotbal Trinec zdołał strzelić gola kontaktowego. Piłka została zawieszona w naszym polu karnym, po wrzutce z lewej strony, a na zamknięciu popracował rywal, który bez większych kłopotów wykorzystał błąd w kryciu w naszej defensywie.

Kolejny sparing sosnowiczanie rozegrają w sobotę o godzinie 11:00 z zespołem MFK Frydek-Mistek.

FK Fotbal Trinec - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)

Bramki dla Zagłębia: 0:1 zawodnik testowany (28 asysta - Piotr Polczak), 0:2 Mateusz Szwed (46 asysta - Błażej Radwanek), 1:2 Hlupik (67).

Zagłębie: Perdijić (46 Stępniowski) - Bieniek, Polczak (62 zawodnik testowany), zawodnik testowany (30 Kraczunow), Słomka - zawodnik testowany (62 Kieca), Kieca (30 Radkowski) - zawodnik testowany (30 Mateusz Szwed), Pawłowski (46 Radwanek), Małecki (63 zawodnik testowany) - zawodnik testowany (46 zawodnik testowany).