Sport
Sukcesy na bieżni
Udanie zaprezentowali się lekkoatleci MKS-MOS Płomień Sosnowiec podczas zawodów I rzutu Ligi Juniorów, które odbyły się 18 maja na obiekcie MOS Sosnowiec. W klasyfikacji zespołowej nasi lekkoatleci stanęli na najwyższym stopniu podium zdobywając 2985 pkt.
- W naszym zespole już tradycyjnie najwięcej punktów wywalczyli: sztafeta 4x100 m mężczyzn w składzie: Przemysław Kubanek, Rafał Kubański, Jacek Kabaciński i Krzysztof Adamczyk, Joanna Kijanka w pchnięciu kulą oraz Jacek Kabaciński w biegu na 200 m. Zdobyte przez nasz zespół punkty dają pewny awans do zawodów finałowych w których 16 najlepszych zespołów będzie walczyć o tytuł drużynowego Mistrza Polski w kategorii Juniorów. Finał odbędzie się we wrześniu – mówi Jacek Markowski, prezes klubu.
Poniżej prezentujemy klasyfikację drużynową oraz wyniki sosnowieckich lekkoatletów.
1 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 2985pkt
2 CKS Budowlani Częstochowa 2728
3 WKS Wawel Kraków 2723
4 MKS-MOSM Bytom 2488
5 MOS CSiR Dąbrowa Górnicza 2473
6 TL Pogoń Ruda Śląska 2467
7 GKS Piast Gliwice 2277
8 KS AZS AWF Kraków 2245
9 MKS-SMS Victoria Racibórz 1985
10 KS Sprint Bielsko-Biała 1907
11 TS AKS Chorzów 1593
4x100m /Kubański, Kubanek, Kabaciński, Adamczyk/ 42.33 161pkt.
Joanna KIJANKA kula (4kg) 13.46 146
Jacek KABACIŃSKI 200m 21.91 145
4x400m /Kulik, Karnicki, Tuszyński, Brzozowski/ 3:29.89 132
Rafał KUBAŃSKI 100m 11.13 131
Przemysław KUBANEK 100m 11.18 128
4x100m /Kowalska, Smyła, Krawczyk, Zimierska/ 51.06 127
4x400m /Czapla, Błaszczak, Kapała, Kowalska/ 4:05.16 126
Adam KARNICKI 800m 1:55.89 126
Jowita BŁASZCZAK 800m 2:16.25 126
Paweł BEDNARZ 110m ppł (91,4) 15.26 123
Krzysztof ADAMCZYK 200m 22.83 121
Wojciech JESZKA młot (6kg) 48.98 120
Marek BRZEZIŃSKI w dal 6.65 112
Adrianna KUŹNICKA młot (3kg) 45.33 112
Jerzy TUSZYŃSKI 1500m 4:06.21 111
Paweł BRZOZOWSKI 800m 1:59.30 110
Marcin KULIK 400m 52.13 108
Cezary ZACKIEWICZ dysk (1.75kg) 38.26 107
Klaudia ZIMIERSKA 200m 27.19 104
Zofia SMYŁA 100m 13.18 104
Piotr ŚLĘZAK 100m 11.66 102
Damian KALINKIEWICZ 200m 23.63 102
Patrycja KAPAŁA 800m 2:24.44 102
Igor KUŁACZ 200m 23.78 99
Dawid PIERZGALSKI 100m 11.83 95
Szymon CHMIELEWSKI 400m 53.74 94
Paweł KUBALA w dal 6.19 89
Kamil GAIK 800m 2:05.96 79
(KP)
Alert
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?
Urzędnicza bezmyślność dobrowadza Cię do szału?
Wiesz o czymś, co może zainteresować media?
Napisz do "Wiadomości Zagłębia": redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
Adres redakcji: "Wiadomości Zagłębia" 41-200 Sosnowiec e-mail: redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
|