W Zagłębiu
Rozkłady jazdy na długi weekend
Już jutro Wszystkich Świętych oraz początek długiego weekendu. Jak co roku w tych dniach Komunikacyjny Związek Komunalny GOP przygotował specjalne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów. Sprawdźcie jak będzie funkcjonowała komunikacja publiczna w województwie śląskim. Szczegóły poniżej.
1 listopada, a więc w dniu Wszystkich Świętych komunikacja miejska będzie funkcjonowała według rozkładów jazdy na soboty. Wyjątkiem będą linie tramwajowe nr: 5, 26 i 30, które pojadą, jak w dni robocze (szkolne).
Linie tramwajowe nr: 20, 27, 38 i 40 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy oznaczonych jako „Wszystkich Świętych. Kursy linii nr 27 będą wydłużone do pętli Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy.
Linie autobusowe nr: 6, 23, 25, 39, 44, 52, 59, 70, 72, 76, 100, 109, 140, 146, 154, 155, 165, 175, 194, 201, 230, 236, 255, 288, 292, 616, 634, 637, 673, 674, 710, 720, 806, 807, 840, 850, 901, 949, 959, 969 i 973 będą kursowały według specjalnych rozkładów jazdy (oznaczonych jako „Wszystkich Świętych”), w tym:
- kursy linii nr 6 będą wydłużone do pętli Gliwice Sportowa;
- wszystkie kursy linii nr 25 będą w obu kierunkach skierowane przez przystanki Grodziec Słowackiego i Grodziec Kopalnia, z pominięciem przystanków Grodziec Cmentarz i Grodziec Różyckiego;
- linie nr: 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 710 i 850 nie będą obsługiwały przystanków przy centrach handlowych: Dąb Silesia City Center, Maciejów M1, Miechowice Plejada, Ruda Tesco, Szarlej Kaufland, Trynek Auchan (obowiązują rozkłady jazdy na Wszystkich Świętych albo na dni wolne od pracy w centrach handlowych);
- linia nr 44 począwszy od dnia 1 listopada zostanie na stałe wydłużona do nowej pętli Brzezinka Autostrada, zapewniając dojazd w rejon cmentarza na Brzezince (rozkład jazdy nie przewiduje kursów w dniu 3 listopada);
- na linii nr 100 zostaną dodane kursy na trasie okrężnej Czeladź Wojkowicka Pętla – Piaski Skrzyżowanie – Czeladź Wojkowicka Pętla;
- na linii nr 175 zostaną dodane kursy na trasie Osiedle Mydlice Pętla – Ząbkowice Osiedle Młodych Hutników;
- zostanie uruchomione kursowanie linii nr: 236, 288, 969 i 973 (według stałych rozkładów jazdy w soboty nie kursują);
- na linii nr 634 zostanie zwiększona ilość kursów w relacji Będzin Urząd Pracy – Strzemieszyce Granica;
- na linii nr 720 zostaną dodane kursy okrężne na trasie Zabrze Goethego – Zabrze Czołgistów – Zabrze Goethego;
- linia nr 807 będzie we wszystkich kursach obsługiwała przystanek Będzin Cmentarz Komunalny;
- linia nr 901 wszystkie kursy wykona po trasie Będzin Kościuszki – Grodziec Cmentarz – Grodziec Kopalnia – Będzin Kościuszki.
Linie autobusowe nr: 135, 735 i 803 będą kursowały według rozkładów jazdy na dni robocze.
Linie autobusowe MZKP Tarnowskie Góry o numerach: 1, 53, 143 i 180 nie będą obsługiwały przystanków przy centrach handlowych: Tarnowskie Góry Tesco, Szarlej Kaufland, Tarnowskie Góry Kaufland.
Linie autobusowe MZKP Tarnowskie Góry o numerach: 85, 129, 191, 225, 625, 670 i 742 będą kursowały według rozkładów jazdy na niedziele i święta.
Linie autobusowe nr: 250, 750, S-6, S-7, S-8, S-9 i S-10 będą zawieszone.
Zostaną uruchomione dodatkowe linie autobusowe w celu poprawy obsługi cmentarzy: w Katowicach C-5 i C-8, w Sosnowcu i Będzinie C-6.
Linia C5:
Katowice Mickiewicza – J. Słowackiego – podziemny dworzec autobusowy – Dworcowa – T. Kościuszki – pl. K. Miarki – J. Kochanowskiego – Jagiellońska – J. Lompy (z powrotem: Francuska – Warszawska – Szkolna – S. Moniuszki – al. W. Korfantego – Katowice Mickiewicza) – Powstańców – Graniczna – K. Pułaskiego – Lotnisko – Szybowcowa – Rodańska – Alpejska (z powrotem: Graniczna) – al. Górnoślaska – al. Murckowska (z powrotem: Trzech Stawów – al. Murckowska) – Porcelanowa – Katowice Cmentarz Centralny
Linia C6:
Będzin Kościuszki – J. Bema – 11 Listopada – J. Piłsudskiego – Małobądzka – (Sosnowiec) Będzińska – Orla – 3 Maja – J. Piłsudskiego – H. Sienkiewicza – rondo E. Gierka – 1 Maja – W. Andersa – 11 Listopada – Wojska Polskiego – Niwka Kościół
Przystanek Będzin Kościuszki będzie obsługiwany na stanowisku dla kierunku Dąbrowy Górniczej (nr 1). Przystanek Niwka Kościół będzie obsługiwany na tymczasowych stanowiskach na ul. Wojska Polskiego.
2 listopada (Dzień zaduszny – sobota) komunikacja miejska (w tym linie z literą C) będzie funkcjonowała jak 1 listopada, ale z następującymi wyjątkami:
Linie nr: 39, 52, 59, 109, 146, 155, 194, 230, 255, 710 i 850, które kursują według rozkładów jazdy na Wszystkich Świętych będą obsługiwały przystanki przy centrach handlowych;
Linie nr: 250, 750, S-6, S-7, S-8 i S-10 będą kursowały według rozkładów jazdy na soboty.
Wszystkie linie autobusowe MZKP Tarnowskie Góry będą kursowały według rozkładów jazdy na soboty. Linie o numerach: 1, 53, 143 i 180 będą obsługiwały przystanki przy centrach handlowych.
3 listopada (niedziela) komunikacja miejska będzie funkcjonowała jak w soboty, za wyjątkiem linii MZKP Tarnowskie Góry o numerach: 85, 129, 191, 225, 625, 670 i 742, które będą kursowały według rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele i święta.
(oprac. IK)
Alert
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?
Urzędnicza bezmyślność dobrowadza Cię do szału?
Wiesz o czymś, co może zainteresować media?
Napisz do "Wiadomości Zagłębia": redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
Adres redakcji: "Wiadomości Zagłębia" 41-200 Sosnowiec e-mail: redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
|